Porzeczka biała Ribes niveum

Wysyłamy w 1-2 dni

Jest krzewem należącym do rodziny agrestowatych, jest źródłem wielu witamin i innych składników odżywczych. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchniczych o odczynie lekko kwaśnym. Dojrzałość zbiorczą osiąga pod koniec lipca. Rodzi duże, złotawo - białe owoce, które mają słodko – kwaskowaty smak. Roślina ta wykazuje dużą odporność na mróz, dobrze też znosi wysokie temperatury oraz suszę.  Bardzo atrakcyjnie prezentuje się również w formie piennej.

Sadzonki w doniczkach - wysokość 40-70 cm

Cena: 15,00 złMasz pytania? Zapytaj naszego sprzedawcy

+48 693 192 736 info@pigwowiec.euPorzeczka biała Ribes niveum

Porzeczka biała jest stosunkowo mało popularna, tymczasem dość dobrze nadaje się do warunków uprawy amatorskiej. Jej wymagania uprawowe są identyczne jak u porzeczki czerwonej, a owoce są bogatym źródłem witaminy C i wielu innych składników odżywczych. Nadają się do bezpośredniego spożycia jak i na przetwory, choć ich zabarwienie na pewno nie jest tak atrakcyjne jak w przypadku porzeczki czerwonej.

Porzeczka biała - uprawa

Biała porzeczka może być uprawiana na terenie całego kraju. Podobnie jak porzeczka czerwona, rozpoczyna wegetację nieco później niż porzeczka czarna, dzięki czemu jej kwiaty nie są w tak dużym stopniu narażone na uszkodzenia przez przymrozki. Krzewy należy sadzić w miejscach słonecznych, mogą być to równiny lub lekkie stoki. Jeżeli będą mieć za mało słońca (np. rosnąc w cieniu drzew) owocowanie będzie znacznie słabsze, a owoce drobniejsze.

Uprawa porzeczki białej najlepiej udaje się na glebach żyznych, próchniczych o odczynie lekko kwaśnym. Na lżejszych glebach również się udaje ale wówczas musimy więcej uwagi zwracać na dostateczne nawadnianie krzewów - podłoże powinno być zawsze wilgotne. Nie wolno porzeczek sadzić na glebach bardzo ciężkich, gliniastych i podmokłych, w zagłębieniach terenu.