Sadzonki pigwy gruszkowej wielkoowocowej

Wysyłamy w 1-2 dni

Sadzonki sprzedajemy z odkrytym korzeniem lub w doniczce.

Owoce zbieramy pod koniec października. W chłodnym miejscu można je przechowywać przez kilka tygodni. Miąższ pigwy gruszkowej uważany jest za bardziej soczysty.

Warto wiedzieć, że: Owoce pigwy cenione są ze względu na wartości przetwórcze i walory smakowe, zawierają dużo witamin i cukrów, makro i mikroelementów. Miąższ mają twardy i mało soczysty. Można je wykorzystać do wyrobu marmolad, galaretek, kompotów, soków i nalewek. Cytrynowożółte owoce dojrzewają w okresie września-października.

Rośliny uprawiane są pod nadzorem Państwowego Instytutu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. 

Rodzaj sadzonki można wybrać poniżej z listy rozwijanej.

Sadzonki z odkrytym korzeniem wysyłamy od października.

Opakowanie:

Cena: 25,00 złMasz pytania? Zapytaj naszego sprzedawcy

+48 693 192 736 info@pigwowiec.euPigwa wielkoowocowa gruszkowa szczepiona Cydonia Oblonga

Sadzonki są 2-letnie o wysokości 100 cm do 130 cm - kopane z ziemi z odkrytym korzeniem lub w doniczce.
Na czas transporty są odpowiednio zabezpieczone przed wyschnięciem oraz odpowiednio przycinane i formowane tak, że po otrzymaniu przesyłki tylko wysadzamy je do gruntu - pamiętajac o tym aby dobrze namoczyć korzenie!
Mają bardzo dobrze ukształtowany system korzeniowy - dzięki czemu szybko i łatwo się przyjmują po wysadzeniu na stałe miejsce.
 
Po wysadzeniu sadzonek zalecamy ich przycięcie (na życzenie możemy to za Państwa zrobić!)- dzięki temu zabiegowi łatwiej się przyjmują i na drugi rok uzyskamy ładne rozłożyste drzewo, które zakwitnie i będzie miało pierwsze owoce!

Pigwa (Cydonia oblonga) należy do rodziny różowatych, jak grusza i jabłoń. Może być prowadzona jako krzew lub drzewo dorastające do 8 m. Duże kwitnące na biało lub różowo kwiaty wydzielają przyjemny zapach.
Żółte owoce mają cudowny, wyrazisty aromat (połączenie ananasa i pomarańczy). Pigwy pokryte są gęstymi drobnymi włoskami, które ścierają się. Owoców nie spożywa się na surowo, bo są cierpkie i bardzo twarde. Dopiero po przetworzeniu ujawnia się ich smak i aromat.
Pigwa jest bardzo mrozoodporna.