Zestaw truskawek na balkon

Wysyłamy w ciągu 3-4 dni od zamówienia


Kupujecie państwo pakiet 3szt. truskawek i 1szt. poziomki 
Stan: sadzonki w oddzielnych doniczkach- truskawki P9, poziomka- P7

Sadzonki możemy wysadzać do skrzyń, doniczek i umieścić je na balkonie lub tarasie, aby cieszyć się ekologicznymi owocami przez cały rok!

 

Cena: 20,00 złMasz pytania? Zapytaj naszego sprzedawcy

+48 693 192 736 info@pigwowiec.euTruskawka biała ANANAS:
truskawka ananasowa pineberry (zbitka angielskich słów pineapple – ananas, strawberry – truskawka) nie jest wytworem inżynierii genetycznej lub chemii.

To dzieło holenderskich farmerów, którzy uratowali zagrożony wyginięciem gatunek popularny przed 100 laty w Ameryce Południowej.

Truskawki o smaku ananasa nie są jednak mieszanką tych dwóch owoców – powstały z dwóch gatunków poziomek – Fragaria chiloensis i Fragaria virginiana.

Niedojrzałe Pineberry mają kolor zielony, zaś jej dojrzałe owoce – koloru białego lub beżowego z czerwonymi ziarenkami – są nieco mniejsze (ok. 16-25 mm średnicy) niż czerwone truskawki.

Truskawka czerwona HONEOYE:
to byliny o bardzo krótkich pędach i liściach, lecz silnym, mocno rozwiniętym systemie korzeniowym.

Rośliny mają pokrój luźny, lekko rozłożysty. Wiosną, w maju, pojawiają się obupłciowe kwiaty, a po mniej więcej miesiącu (przełom maja i czerwca) zaczyna się dojrzewanie owoców.

Kwiaty wyrastają poniżej liści, przez co są bardziej chronione przed przymrozkami.

Owoce są średniej wielkości, jędrne, bardzo smaczne.

Po kwitnieniu zaczynają wyrastać rozłogi, na których po owocowaniu wykształcają się młode rośliny służące do wegetatywnego rozmnażania.

Honeoye wytwarza niewiele rozłogów.

Truskawka MALINOWA:
truskawka malinowa Frameberry Red Dream.

Smaczna, oryginalna odmiana truskawki o czerwonym zabarwieniu owoców i smaku malin i poziomek.

Wytwarza znaczne ilości rozłogów, które rozpoczynają kwitnienie i owocowanie, jeśli tylko znajdą się one w podłożu lub następnej doniczce wiszącej.

Dlatego warto sadzić je do wiszących donic - robiąc np. wiszące wodospady!

Aby zebrać owoce, które dojrzeją po przymrozkach można rośliny przenieść do słonecznych werand lub okien.

Poziomka:

Regina przeznaczona jest do uprawy amatorskiej i właśnie najczęściej znajduje swoje miejsce w ogródkach amatorów.Jest bardzo smaczna i nie ma dużych wymagań, jedyne o czy trzeba pamiętać, to zastrzeżenie, że do prawidłowego

wzrostu potrzebuje dobrze nawodnionego stanowiska. Nadaje się wyłącznie do spożycia bezpośredniego – jej owoce są bardzo delikatne i nie powinny być transportowane. Nie jest zbyt przydatna do przechowywania przez dłuższy

czas.
Mając choć trochę miejsca w ogrodzie, warto przeznaczyć je na kilka krzaczków poziomki. Te byliny spokrewnione są z truskawkami, lecz mają znacznie mniejsze owoce. Niemniej jednak mogą poszczycić się równie wysoką

zawartością składników odżywczych, witamin i minerałów oraz wspaniałym aromatem. Uprawiane w naszym chłodniejszym klimacie są znacznie bardziej aromatyczne niż w cieplejszych krajach.